Індонезія

Містична держава з тисячі островів

Містична держава з тисячі островів

СТОЛИЦЯ

Джакарта

ОФІЦІЙНА МОВА

Індонезійська

ВАЛЮТА

Індонезійська рупія

НАСЕЛЕННЯ

266 357 297 чол. на 1 919 440 км²

Індонезія – країна контрастів. У ній можна поринути у світ тропічних джунглів, подивитися на вулкани, що діють, і прогулятися бетонними вулицями великих мегаполісів. На історію та культуру країни у різний час сильний вплив мали Індія, Китай, Нідерланди та Японія. 1949 року світ визнав Індонезію незалежною державою, але традиції колишніх колоністів міцно вкоренилися у культурі країни. Тільки тут ви знайдете найбільшого Будду, індуїстські храми, поділ на касти, ритуальне жертвопринесення. При цьому Індонезія - найбільша мусульманська країна у світі з найбільш миролюбними жителями.

Індонезія

Індонезія — найбільша у Південно-Східній Азії та єдина у світі держава, що складається з тисяч островів (більше ніж 18 тис.) При цьому понад 9 тисяч островів не те що безлюдні, вони навіть не мають назв. Населені лише 1000 островів. Найбільші індонезійські острови: Ява, Суматра, Борнео (Калімантан), Нова Гвінея, Сулавесі, Балі, Ломбок, Хальмахера. Через велику територію та досить різноманітний рельєф в Індонезії є і непрохідні тропічні ліси, і близько 400 вулканів (з них діючих — 200). Суходолом Індонезія межує з Малайзією, Східним Тимором і Папуа-Новою Гвінеєю.

Що цікавого?

Нуса-Дуа

Нуса-Дуа – приватний курорт на півдні екзотичного острова Балі. Тут туристи почуваються ексклюзивними гостями в оточенні тропічної природи, білих пляжів, ідеальних газонів та преміального обслуговування. Трикілометрова широка берегова лінія здатна вмістити всіх бажаючих у своїй, не порушуючи нічий особистий простір. Це ідеальне місце для сімейного та романтичного відпочинку. Нуса-Дуа - відмінний спосіб заглянути за завісу люксового відпочинку, який раніше був доступний лише багатіям.

Джимбаран

Це місце підходить для відпочинку з маленькими дітьми - тут широкий піщаний берег, пологий вхід в океан, бухта захищена від вітрів, тому ніколи не буває хвиль. З південного боку Джимбаран Біч знаходяться люксові готелі та ідеальної чистоти узбережжя, а в північній – безліч рибальських човнів. Поділяє обидві частини пірс, поряд з яким знаходиться рибний ринок - найбільший і найвідоміший на острові. Далі, на півночі, розташований аеропорт, тому прямо з берега можна спостерігати як злітають та йдуть на посадку літаки. Більшість ресторанів – на узбережжі. Вони відкриваються ввечері і виставляють столики прямо на пляж, щоб гості могли насолодитися приголомшливими заходами сонця.

Джакарта

Джакарта — столиця Індонезії та найбільш завантажене місто країни. Офіційно тут мешкає понад 10 мільйонів людей, крім того, щодня Джакарту відвідують сотні тисяч туристів з усіх куточків планети. Це багатокультурне місто. Тут можна легко побачити найбільшу в Азії мечеть, буддійський храм та неоготичний Національний собор. Всі головні визначні пам'ятки міста розташовані у старих кварталах Kota та Sunda Kelapa. Якщо час перебування в столиці обмежений, а поринути в самобутність культури хочеться - відвідайте парк Таман Міні (Taman Mini Indonesia Indah). Це величезний комплекс із мініатюрними пам'ятками та архітектурними будівлями з різних провінцій країни. Зважаючи на розміри парку, для пересування краще орендувати велосипед. Місцеві жителі - запеклі шопоголіки. Саме тому понад 130 величезних торгових центрів тут працюють цілодобово. Як і будь-яка азіатська столиця, Джакарта не спить. Це галасливе та яскраве місце, яке може зарядити енергією на рік уперед.

Денпасар

Денпасар - столиця острова Балі. На відміну від самого острова, на який їдуть за умиротворенням та самопізнанням, місто Денпасар далеке від поняття «релакс», але при цьому готове запропонувати туристам самобутню культуру. Тут стародавні храми змішалися з модними спорудами з бетону та скла, а на ринку Пасар Бадунг ви не лише спробуєте екзотичну вуличну їжу, а й зможете купити автентичні предмети побуту, якими балійці користувалися ще тисячі років тому. Будучи в Денпасарі, неможливо не відвідати храми: Пура Маоспахіт (15 століття), храм із коралів, присвячений балійському божеству Санг Хьянг Віді, а також палац Раджей, що потопає у розкоші та величі. Денпасар - це місце, яке зуміло зберегти свій колорит і тепер готове поділитися з туристами.

Убуд

Убуд - невелике, але затишне містечко, яке знаходиться в нагірній частині острова Балі. Перше, що спадає на думку при згадці цього міста - Ліс мавп. Примати вільно розгулюють величезним парком і охоче йдуть на контакт з людьми. Ліс мавп - сакральне місце, де щодня проводять ритуали. Залишіться тут до вечора і гарантовано потрапите на один із традиційних обрядів балійців, що допоможе ще глибше поринути у місцеву культуру. Гоа Гаджа - ще одне місце з духом давнини. Це загублений серед лісів храмовий комплекс із купелями, де можна гуляти годинами, насолоджуючись гарними ландшафтами.

Кута

Кута - найпопулярніший курорт у південній частині острова Балі в Індійському океані. До 60-х років минулого століття це було бідне рибальське село, де не було навіть електрики. Коли це місце виявили хіпі, то приїжджали сюди вдень, а ночі проводили у Денпасарі. Популярність місцевого пляжу зростала і невдовзі все почало змінюватися — тут почали будувати готелі, ресторани, клуби та дискотеки. Тепер це курорт, де все орієнтоване на молодь, яка цілодобово розважається. Пляж Кути - широкий та піщаний, чудово підходить для занять серфінгом. Середня висота хвиль на узбережжі сягає трьох метрів. У недорогих ресторанах та кафе завжди є великий вибір чудових страв із морепродуктів.

Семіньяк

Доглянутий та стильний курорт Семіньяк знаходиться в південно-східній частині Балі. Це одне з найвідоміших і найпривабливіших туристичних міст прекрасного острова. Тут чудова інфраструктура — багато висококласних готелів, ресторанів, модних бутіків, арт-галерей, концертних майданчиків та всесвітньо відомих нічних клубів. Головна місцева визначна пам'ятка - чудовий, чудово обладнаний пляж, де багато різних розваг. Широкий, піщаний, з пологим входом та високими хвилями – він ідеально підходить для занять серфінгом. Але купатися тут не завжди безпечно, підступна течія здатна потягнути в морську безодню. Про небезпеку застерігає прапор на березі. Увечері берег океану не менш популярний, ніж вдень — сюди приходять на пікнік помилуватися пишнотою, яка дарує сонце, що заходить.

Джок'якарта

Джокьякарта – місто на острові Ява. На 46 квадратних кілометрах розташовані палаци султанів, історичні храми, включені до списку культурної спадщини ЮНЕСКО, музеї та пляжні курорти. Величний комплекс Боробудур, збудований між 750 та 850 роками, досі дивує вчених. Будівлі великих розмірів символізують схему світобудови. У місцевих жителів є повір'я: «Хто торкнеться всіх Буддів, розташованих на верхньому поверсі, той здобуде вічне щастя». Головна особливість Джокьякарти - Палац султана Кратон (1755), який досі служить резиденцією султана. Шанувальники природи можуть поїхати в околиці Джокьякарти, де знаходиться Gembira Loka Zoo - один з найкращих зоопарків Індонезії з безліччю рідкісних птахів та ссавців.

Сураба

Сурабая - портове місто на острові Ява і друге за величиною в Індонезії. Це місто контрастів, де колоніальне минуле змішалося з хмарочосами, рибальськими селами та стародавніми храмами. Сурабая поділено на два квартали: китайську та арабську. Місцевість буде цікава шанувальникам архітектури, тут спостерігається потужне зосередження церков, мечетей та храмів. Найзнаковіша споруда — мечеть Ампел 15 століття. Художнє життя Сурабая зосереджена у старому місті, де зберігся голландський колоніальний вплив. За справжнім колоритом та екзотичними делікатесами туристи вирушають на ринок Пасар Ампел. А завершити прогулянку містом можна біля найдовшого автомобільного мосту в Індонезії, довжиною 5438 метрів. Його офіційна назва – «Національний міст Сурамаду» (Jembatan Nasional Suramadu), він з'єднує острови Ява та Мадура.

Медан

Медан — найбільше місто на Суматрі та четверте населення в Індонезії. Це місце стало відправною точкою для туристів на інші острови та незаслужено обділене увагою. На перший погляд, місто виглядає галасливим і брудним, тут майже ніхто не розуміє англійської, але тим, хто шукає справжній колорит, тут варто затриматися. На вулицях Медана збереглися будівлі в стилі арт-деко від голландських колонізаторів, палац Маймун, який раніше служив резиденцією султана, діючий китайський храм Віхара Гунунг Тимур, а також один із найстаріших індуїстських храмів на острові. Гуляючи серед вулиць Медана, не перестаєш ловити себе на думці, що історія це не тільки підручники, історія прямо перед вами.

ФАКТИ ПРО Індонезію

indonezia-facts

РЕЛІГІЯ

Індонезія – мусульманська країна. 90% жителів сповідують іслам, тому варто утриматися від прогулянок у коротких шортах та футболках; також не рекомендується заходити в такому одязі до мечеті чи храму.

КИСЛОТНЕ ОЗЕРО

На індонезійському острові Ява є вулкан Кава Іджен з найбільшим кислотним озером у світі.

ВУЛКАНІЧНИЙ ОСТРІВ

Одним із найголовніших місць в Індонезії є Балі – острів, створений вулканами.

boarding pass

РУХ ВОДИ

У багатьох готелях сповіщають про час припливів та відливів, щоб відпочиваючі могли спланувати купання та відвідування пляжу. Відливи та припливи трапляються 2 рази на день.

ПАМ’ЯТКА АРХІТЕКТУРИ

Боробудур – найбільший буддійський храм у світі. Побудований у 9 столітті, він досі залишається величною пам’яткою Індонезії.

boarding pass

ВВІЧЛИВІСТЬ

Місцевим мешканцям дуже подобається, коли туристи шанобливо ставляться до них. Найпростіший спосіб показати повагу – бути ввічливим. Більш того, індонезійці люблять, коли гості їхньої країни вміють говорити базові фрази індонезійською.

ТОФУ

Усі знають тофу. Це соєвий сир, який містить велику кількість білка. Індонезійці готують тофу (“таху” на Балі) та темпі – продукт із ферментованих соєвих бобів. Це найпопулярніший продукт в Індонезії.

boarding pass

ПОПУЛЯРНЕ ТАКСІ

Індонезія – країна мототаксі. Через високу завантаженість руху цей дешевий транспорт стає дедалі ціннішим.

НАСЕЛЕННЯ

Індонезія – країна із високим рівнем населення. Тут проживає понад 269 мільйонів людей. Сьогодні Індонезія посідає 4 місце у світі за чисельністю населення. На 3-му місці США з населенням понад 322 000 000 осіб, на 2-му місці Індія з населенням понад 1 280 000 000 осіб, а чемпіоном світу за чисельністю населення є Китай із населенням понад 1 320 000 000 осіб.

boarding pass

ДАЙВІНГ

Якщо ви любите дайвінг, Туламбен на східному узбережжі Балі – одне з найкращих місць для вас.

КУХНЯ

Найпопулярніша страва в Індонезії – насі-горенг – смажений рис із куркою чи яловичиною.

boarding pass

РЕЛІГІЯ

Індонезія – мусульманська країна. 90% жителів сповідують іслам, тому варто утриматися від прогулянок у коротких шортах та футболках; також не рекомендується заходити в такому одязі до мечеті чи храму.

КИСЛОТНЕ ОЗЕРО

На індонезійському острові Ява є вулкан Кава Іджен з найбільшим кислотним озером у світі.

ВУЛКАНІЧНИЙ ОСТРІВ

Одним із найголовніших місць в Індонезії є Балі – острів, створений вулканами.

РУХ ВОДИ

У багатьох готелях сповіщають про час припливів та відливів, щоб відпочиваючі могли спланувати купання та відвідування пляжу. Відливи та припливи трапляються 2 рази на день.

ПАМ’ЯТКА АРХІТЕКТУРИ

Боробудур – найбільший буддійський храм у світі. Побудований у 9 столітті, він досі залишається величною пам’яткою Індонезії.

ВВІЧЛИВІСТЬ

Місцевим мешканцям дуже подобається, коли туристи шанобливо ставляться до них. Найпростіший спосіб показати повагу – бути ввічливим. Більш того, індонезійці люблять, коли гості їхньої країни вміють говорити базові фрази індонезійською.

ТОФУ

Усі знають тофу. Це соєвий сир, який містить велику кількість білка. Індонезійці готують тофу (“таху” на Балі) та темпі – продукт із ферментованих соєвих бобів. Це найпопулярніший продукт в Індонезії.

ПОПУЛЯРНЕ ТАКСІ

Індонезія – країна мототаксі. Через високу завантаженість руху цей дешевий транспорт стає дедалі ціннішим.

НАСЕЛЕННЯ

Індонезія – країна із високим рівнем населення. Тут проживає понад 269 мільйонів людей. Сьогодні Індонезія посідає 4 місце у світі за чисельністю населення. На 3-му місці США з населенням понад 322 000 000 осіб, на 2-му місці Індія з населенням понад 1 280 000 000 осіб, а чемпіоном світу за чисельністю населення є Китай із населенням понад 1 320 000 000 осіб.

ДАЙВІНГ

Якщо ви любите дайвінг, Туламбен на східному узбережжі Балі – одне з найкращих місць для вас.

КУХНЯ

Найпопулярніша страва в Індонезії – насі-горенг – смажений рис із куркою чи яловичиною.

Індонезія

КОЛИ КРАЩЕ ЇХАТИ?

Близьке розташування до екватора сильно впливає на клімат та погоду в Індонезії. Сухий сезон триває з квітня до вересня. З листопада до лютого до країни приходить сезон дощів, коли вологість повітря сягає 90%. Навесні температура тут не перевищує +30 ° С - ідеальний час для пляжного відпочинку та туризму. Літо в Індонезії легко переноситься, незважаючи на температуру до +35 °С. Осінь - сезон відливів, тому краще відкласти заняття дайвінгом і поїхати на вивчення визначних пам'яток. Найнесприятливіший місяць для відвідування — листопад: не лише через дощі, а й через неспокійне море. Зимою немає виснажливої ​​спеки, але при цьому часто йдуть дощі.

ПРАВИЛА В’ЇЗДУ

Для в’їзду в Індонезію з метою туризму для громадян України віза по прильоту. 
вартість візи 500.000 IDR (~35 USD).
Вона видається на 30 днів із можливістю одноразового платного продовження на 30 днів.

ВАЖЛИВО!!!

Для отримання візи по прильоту буде потрібно зворотний квиток (саме квиток англійською мовою, не маршрутна квитанція – обов’язково!)
Нововведення в міжнародних аеропортах Джакарти та Балі – можливість заповнити електронну декларацію.Заповнюється декларація за 24 години та менше до вильоту.Для цього потрібно перейти за посиланням, заповнити анкету, після чого згенерується QR-код, який потрібно пред’явити співробітнику митниці:
https://ecd.beacukai.go.id